wybierz wersję:    dołącz do nas
newsletter:
szukaj:
Water Expo Poland 2019
Water Expo Poland 2019

Water Expo Poland 2019 w dniach 10-11 kwietnia 2019 w Warszawie to nowa odsłona organizowanych od 2012 roku targów WaterWays Expo poświęconych żegludze śródlądowej i gospodarce wodnej, wzbogacona o cały szereg aktualnych zagadnień związanych z gospodarczymi, społecznymi i środowiskowymi aspektami wykorzystania wody.

Żegluga śródlądowa
Żegluga śródlądowa

Transport towarów z wykorzystaniem śródlądowych dróg wodnych sprawdza się w wielu krajach, gdzie jest integralnym elementem systemu transportu intermodalnego. Ratyfikacja przez Polskę konwencji AGN stanowi zapowiedź powrotu dobrej koniunktury m.in. dla armatorów śródlądowych,  stoczni rzecznych i producentów wyposażenia statków.

Gospodarka wodna
Gospodarka wodna

Inwestycje w retencję i gospodarkę wodną stanowią dla Polski - kraju o relatywnie niewielkich zasobach wody - wyzwanie cywilizacyjne. WaterExpo Poland 2019 stwarza możliwość zaprezentowania planów rozwoju systemu retencji wody w Polsce oraz nowoczesnych rozwiązań np. w konstrukcji stopni wodnych, zbiorników, przepławek itd.

Woda w gospodarce
Woda w gospodarce

Woda stanowi istotny i w wielu wypadkach konieczny element funkcjonowania wielu sektorów gospodarki, takich jak energetyka (zarówno wodna jak i konwencjonalna), rolnictwo, przemysł itd.. Jej dostępność, racjonalne wykorzystanie oraz odpowiednie oczyszczenie stanowi jeden z głównych, nowych tematów Water Expo Poland 2019

Ochrona przeciwpowodziowa
Ochrona przeciwpowodziowa

Średnioroczny koszt zaniedbań i strat związanych z pojawiającymi się w Polsce średnio co 10 lat katastrofalnymi powodziami szacuje się na poziomie 6,5 miliarda złotych (rocznie). Na Water Expo Poland 2019 prezentowane mogą być m. in. plany i rozwiązania na rzecz rewitalizacji systemu ochrony przeciwpowodziowej.

Woda dla życia
Woda dla życia

Ze względu na niewielkie zasoby wodne w Polsce, szczególnie istotne jest zapoznanie się i wdrożenie nowoczesnych technologii na rzecz uzdatniania, doprowadzenia, odprowadzenia i recyklingu dostępnej wody pitnej. Water Expo Poland 2019 stwarza możliwości prezentacji technologii dla oczyszczalni ścieków i systemów wodno-kanalizacyjnych.

PPP w sektorze WOD-KAN: szanse dla samorządów, wyzwania i dobre praktyki

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „PPP w sektorze WOD-KAN: szanse dla samorządów, wyzwania i dobre praktyki”, organizowanych podczas Międzynarodowych Targów i Konferencji Water Expo 2019, 10 kwietnia, Sala B, godz. 12.00.

Warsztaty przeznaczone są przede wszystkim  dla polskich samorządów i ich spółek komunalnych, planujących inwestycje w gospodarkę komunalną z użyciem PPP.

 

PROGRAM WARSZTATÓW

Wprowadzenie

Pani  Renata Siwiec, Prezes Zarządu Centrum PPP

Dobre praktyki - prezentacja 1

 Pan Andrzej Kruk, Dyrektor ds. Rozwoju, SAUR Polska; Skarbnik Gminy Konstancin-Jeziorna  - Pan Dariusz Lipiec

Dobre praktyki - prezentacja 2 

Mariusz Łozowski, Prezes Zarządu Remondis Polska

Prezentacja badań nt. PPP w wod-kanie -Joanna Budzińska-Lobnig,  dyrektor Departamentu, Departament Inwestycji Samorządowych, Polski Fundusz Rozwoju

 

Podczas WATEREXPO 2019 to szereg konferencji, których tematyka obejmuje z jednej strony  budowę, regulację, pogłębianie i oczyszczanie rzek, portów i marin, integrację żeglugi śródlądowej z infrastrukturą kolejową i drogową. Z drugiej zaś  dystrybucję i uzdatnianie wody, problematykę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i przeciwdziałania skutkom suszy oraz ochronę środowiska.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Informacje organizacyjne:

  1. Bliższych informacji udziela: Katarzyna Maciąg, tel: + 48 664 307 120;
Zarząd Targów Warszawskich SA
02-566 Warszawa
ul. Puławska 12a

e-mail:
telefon
+48 (22) 849 60 06

fax
+48 (22) 849 3584
© 2011. Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt & cms: www.zstudio.pl